top of page

Зав. кафедрою - чл.-кор. НАМН України, проф. В.Г. Бардов
Керівник гуртка – к.мед.н., доц. Благая Анна Вікторівна
Cтарости гуртка : студент медичного факультету №1 Деркач Сергій Олександрович +380992496519, sergeyaleksnd@gmail.com
Засідання гуртка відбуваються двічі на місяць (по четвергам, або, за попередньою домовленістю)

Діяльність гуртка направлена на:

- виявлення науково обдарованої студентської молоді;
- опанування студентами сучасними методами гігієнічних досліджень;
- підготовку майбутніх науково-педагогічних кадрів;
- організацію науково-дослідної роботи студентів;
- напрацювання у майбутніх фахівців лікувального фаху профілактичного і гігієнічного мислення.

Історія

Гурток з гігієни розпочав свою діяльність у 1865 році, коли в медичній пресі з’явилась стаття на той час студента Університету Св. Володимира В.А. Субботіна «Вивчення дії марганцевокислого калію на білкові речовини». В подальшому В.А. Субботін (вже професор та завідувач кафедри гігієни) активно заохочував студентів до наукової роботи на базі добре обладнаної лабораторії кафедри.
За роки існування гуртка його вихованцями стало чимало відомих сьогодні науковців: академік Є.Г. Гончарук (почесний ректор НМУ), О.В. Павлов (колишній заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар СРСР та УРСР), член-кор. АМН України, професор В.Г. Бардов (нинішній завідувач кафедри гігієни та екології), член-кор. АМН України, професор К.М. Амосова (ректор НМУ), професор І.І. Нікберг, професор Г.С. Яцула, професор І.П. Козярин, професор О.П. Гульчій, професор С.Т. Омельчук (Директор Інституту гігєни та екології), професор Н.В. Вержиковська.
Основні напрямки роботи – медико-гігієнічні аспекти впливу чинників навколишнього середовища на здоров’я населення в сучасних умовах; антропогенне навантаження на довкілля, гігієнічне нормування.
Форми роботи – експериментально-дослідницькі. Це і підготовка реферативних доповідей з актуальних питань гігієни, і проведення власних наукових досліджень, а також участь у проведенні наукових досліджень Інституту гігієни та екології. За участю гуртківців на базі кафедри гігієни та екології регулярно відбуваються наукові конференції, присвячені видатним вченим, визначним датам з історії університету та кафедри, а також науковим досягненням вихованців гуртка.

bottom of page